• Powiat włocławski
  • Powiat inowrocławski
  • Powiat radziejowski
  • Powiat aleksandrowski
  • Powiat mogileński
  • Powiat lipnowski

Powiat lipnowski

Tłuchowo > Starszy mężczyzna spłonął w aucie

Tłuchowo > Starszy mężczyzna spłonął w aucieWczoraj wczesnym popołudniem w miejscowości Julkowo pod Tłuchowem spłonął samochód osobowy. Niestety auto nie było puste, we wraku strażacy znaleźli zwłoki, prawdopodobnie właściciela pojazdu.

Póki co nie są znane przyczyny tragicznego pożaru, auto spłonęło na poboczu asfaltowej drogi, z dala od jakichkolwiek przeszkód. Strażacy, wezwani przez mieszkańców okolicznych zabudowań, po ugaszeniu auta znaleźli w nim zwęglone zwłoki, ale ich stan nie pozwala na identyfikację ofiary. To wyjaśnią dalsze czynności, być może nawet badania genetyczne. Wszystko wskazuje na to, że za kierownicą mógł siedzieć właściciel pojazdu, mieszkaniec gminy Tłuchowo.

Dobrzyń n. Wisłą > Za szybko wszedł w zakręt

Dobrzyń n. Wisłą > Za szybko wszedł w zakrętDziś rano po godzinie 6:00 doszło do groźnego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 558 w Główczynie (gm. Dobrzyń nad Wisłą). Młody kierowca Opla Astry przesadził z prędkością i nie zapanował nad autem na łuku drogi.

Niewątpliwie zbyt duża prędkość była przyczyną wypadku – 19-latek kierujący Oplem Astrą na łuku drogi wpadł w poślizg i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku busem, który wozi pasażerów na trasie Dobrzyń nad Wisłą – Lipno. W wyniku zderzenia kierowca Opla doznał poważnych obrażeń ciała i trafił do szpitala. Na badania trafił tam także pasażer osobówki i trzy osoby z busa, oni jednak nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Kierowca Astry na miejscu stracił prawo jazdy, sprawa znajdzie zapewne swój finał w sądzie.

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Skępe > Podróż pijaka zakończona na przydrożnym drzewie

Skępe > Podróż pijaka zakończona na przydrożnym drzewieWczoraj po południu lipnowscy policjanci udali się do gminy Skępe, gdzie w Grabówce miało dojść do jakiegoś wypadku. Po przybyciu we wskazane przez zgłaszającego miejsce znaleźli rozbitego Opla Vectrę, ale po kierowcy nie było już śladu.

Policjanci postanowili rozejrzeć się po okolicy, na pobliskiej posesji zastali mężczyznę, który miał widoczne obrażenia ręki i głowy. Szybo ustalono, że to właśnie on siedział za kierownicą rozbitego samochodu. 26-latek jadąc od Skępego nie zapanował na łuku drogi nad samochodem i uderzył w rosnące po lewej stronie drogi drzewo.

Policjanci wezwali do mężczyzny pogotowie, trafił do szpitala. Widać jednak było, że nie jest on trzeźwy, dlatego od razu pobrano krew do badania. Niezależnie od tego, ile wykaże badanie mężczyzna i tak stanie przed sądem, bo jechał autem mimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów.

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Lipno > Stówka nie załatwiła sprawy

Lipno > Stówka nie załatwiła sprawyWczoraj policjanci drogówki patrolujący drogę krajową nr 10 w okolicach Lipna zauważyli Fiata Punto, który jechał bez włączonych świateł. Od tego zaczęła się kontrola, która skończyła się zarzutami dla kierowcy Fiata.

Podczas kontroli policjanci zauważyli, że brak włączonych świateł to akurat najmniejszy problem siedzącego za kierownicą samochodu 54-latka spod Wielgiego. Mężczyzna nie dość, że był pijany (prawie dwa promile), to jeszcze nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Podczas wykonywania przez policjantów wymaganych czynności mężczyzna próbował załatwić sprawę w sposób „polubowny”. Funkcjonariusze chcąc oszczędzić mu kłopotów wielokrotnie ostrzegali go, że próbując wręczyć im łapówkę popełnia poważne przestępstwo i żeby lepiej przestał kombinować. Mężczyzna jednak nie odpuścił i położył między siedzeniami policjantów 100 złotych i oświadczył, że sprawę uważa za załatwioną i idzie sobie do domu.

Policjanci uświadomili mu, że zamiast załatwić sprawę dołożył sobie kłopotów. Zamiast wrócić do domu został zatrzymany. Usłyszał zarzuty związane z jazdą po alkoholu i bez uprawnień oraz za wręczenie łapówki, tylko za to ostatnie grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Lipno > Zignorowała policjantów, stanie przed sądem

Lipno > Zignorowała policjantów, stanie przed sądemGdy wczoraj na krajowej 10-tce w okolicach Lipna doszło do wypadku z udziałem motorowerzysty nie wszyscy kierujący pogodzili się z utrudnieniami na drodze w czasie czynności policyjnych. Pewna kobieta za nic miała polecenia policjantów.

Utrudnienia na drodze krajowej związane były z wypadkiem motorowerzysty, który jadąc pod wpływem alkoholu (prawie 1,5 promila) uderzył w znak oddzielający pasy ruchu. Niestety w wyniku tego uderzenia został dość poważnie ranny, konieczna była interwencja śmigłowca ratowniczego, który zabrał 39-latka do szpitala. Gdy już mężczyzna był w drodze do szpitala policjanci zabezpieczali miejsce wypadku, aby to było możliwe zatrzymali ruch i skierowali kierowców na objazd. Nie wszyscy jednak mieli ochotę zastosować się do ich zaleceń. Pewna kobieta zirytowana objazdem stwierdziła, że jej policyjne instrukcje nie dotyczą, ominęła stojące na jezdni auta i próbowała przejechać przez zabezpieczony odcinek drogi mimo interwencji policjanta. Odmówiła zawrócenia i opuszczenia miejsca wypadku, więc policjanci nie mieli innego wyjścia jak wszcząć przeciwko niej postępowanie.

Sprawa niesfornej 44-latki trafi do sądu.

Źródło: KPP Lipno

Lipno > O krok od tragedii – ciężarówka nie wyhamowała

Lipno > O krok od tragedii – ciężarówka nie wyhamowałaChwilę grozy przeżyła kobieta jadąca remontowanym odcinkiem drogi krajowej nr 10 w ubiegły piątek. Jej auto zostało wciśnięte pod samochód dostawczy przez TIR-a, na szczęście nic poważnego jej się nie stało, choć jej auto zostało niemal doszczętnie zniszczone.

W piątek około południa 29-latka kierująca VW Polo zatrzymała się na czerwonym świetle przed wahadłem na remontowanej drodze krajowej. Przed nią zatrzymało się dostawcze IVECO, niestety jadący za nią kierowca TIR-a nie zachował należytego odstępu i nie zdążył się zatrzymać. Uderzył w tył małego VW i wcisnął go pod skrzynię dostawczaka aż po tylną oś osobówki ścinając jej dach. O dziwko kobieta znajdująca się w środku nie odniosła poważnych obrażeń, ale i tak trafiła do szpitala na badania.

Za tak rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa 23-latek kierujący ciężarówką na miejscu stracił prawo jazdy a sprawą jego ukarania zajmie się sąd. I tak powinien uważać się za szczęściarza, bo poszkodowaną kobietę od śmierci dzieliły dosłownie centymetry.

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Lipno > Dziewczynka potrącona przez szynobus

Lipno > Dziewczynka potrącona przez szynobusDwie nastolatki „pomyliły” torowisko z chodnikiem, przez co jedna z nich z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło w piątkowe popołudnie, pociąg relacji Sierpc – Toruń zbliżał się właśnie do przejazdu przy ulicy Polnej gdy nagle na jego drodze pojawiły się dwie osoby. Maszynista, który ze względu na znajdowanie się na łuku torowiska nie miał szans zauważyć wcześniej dziewczynek idących po torach zaczął hamować i dawać sygnały dźwiękowe. Jedna z dziewczynek uciekła z torów, ale druga na nich pozostała. Rozpędzony skład nie był w stanie zatrzymać się w miejscu, niestety 14-latka, która nie uciekła, została potrącona. Dość poważnie ranna trafiła do szpitala.

Trwa dochodzenie w tej sprawie.

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Lipno > Beztroski kierowca Forda stworzył spore zagrożenie

Lipno > Beztroski kierowca Forda stworzył spore zagrożenieWczoraj nieoznakowany radiowóz drogówki w miejscowości Jastrzębie koło lipna jak gdyby nigdy nic wyprzedził osobowy Ford, który zaczął gwałtownie przyspieszać. Policjanci wykonali pomiar wideorejestratorem i ustalili, że wyprzedzając ich kierowca przekroczył prędkość o ponad 20 km/h, więc próbowali go zatrzymać. Nie było to jednak takie proste.

Kierowca Forda zdawał się nie widzieć dawanych mu sygnałów, jechał dalej popełniając kolejne poważne wykroczenia, m. in. pędził w terenie zabudowanym ponad 100 km/h, poza terenem przyspieszył nawet do 150 oraz wyprzedzał na skrzyżowaniu. W końcu policjantom udało się zatrzymać Forda, za jego kierownicą siedział 19-latek, który co prawda prawo jazdy ma od roku, ale akurat nie przy sobie. Do tego jego samochód daleki był od należytego stanu – zbite przednie światło, brak światła mijania, stopu czy cofania dyskwalifikowały pojazd z użytku.

Policjanci niestety nie mogli od razu odebrać piratowi prawa jazdy, bo jak wspominaliśmy nie miał go przy sobie, zabrali mu za to dowód rejestracyjny, a o zatrzymanie prawa jazdy wystąpią do Starosty Lipnowskiego. Ponadto sprawa 19-latka trafi do sądu, który zdecyduje o dalszych konsekwencjach wobec bezmyślnego kierowcy.

Źródło: KPP Lipno 

Tłuchowo > Zderzenie ciągnika z motocyklem

Tłuchowo > Zderzenie ciągnika z motocyklemWczoraj wieczorem w miejscowości Borowo (gm. Tłuchowo) doszło do zderzenia motocykla z ciągnikiem. 23-letni motocyklista został w wypadku ranny i trafił do szpitala.

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu szosy i polnej drogi. 22-latek kierujący ciągnikiem rolniczym z rozrzutnikiem jechał polną drogą, gdy przejeżdżał przez skrzyżowanie uderzył w niego motocykl, którym kierował 23-latek z okolic Wielgiego. W wyniku zderzenia motocyklista został poważnie ranny, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci przybyli na miejsce zabezpieczyli ślady, zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek, więc sprawy uznania winy i kary zależeć będą od wyników prowadzonego dochodzenia.

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Lipno > Dwa potrącenia pieszych

Lipno > Dwa potrącenia pieszychWczoraj na terenie Lipna doszło do dwóch potrąceń pieszych na przejściach. Na szczęście nie doszło do żadnej tragedii.

Najpierw około godziny 10:00 na ulicy Mickiewicza 71-letni mężczyzna kierując Mitsubishi potrącił przechodzącą przez jezdnię kobietę. Na szczęście potrącona nie odniosła obrażeń. Jak się okazało kierowca auta miał już nieważne prawo jazdy od kilku miesięcy, policjanci zatrzymali więc blankiet a sprawę jego ukarania skierowali do sądu.

Do drugiego potrącenia doszło przed godziną 19:00 na skrzyżowaniu Kościuszki i Mickiewicza. Na przejściu na pieszych VW Golf potrącił przechodzącą kobietę. Niestety choć patrol policji był w pobliżu sprawcy potrącenia udało się uciec z miejsca zdarzenia. Policja jeszcze nie ustaliła sprawcy, wiadomo, że poruszał się wspomnianym Golfem w kolorze granatowym lub czarnym, auto miało szyberdach. Mundurowi apelują do ewentualnych świadków zdarzenia o pomoc w ustaleniu sprawcy.

Źródło: KPP Lipno

Gorąca linia redakcji: 535 767 011

mail: redakcja@info-kujawy.pl

Informacja o ciasteczkach

Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia właściwej realizacji usług. Żadne dane użytkownika nie są gromadzone w innych celach niż statystyczne oraz funkcjonalne. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację plików cookies, ustawienia cookies można zmienić w preferencjach przeglądarki.