• Powiat włocławski
  • Powiat inowrocławski
  • Powiat radziejowski
  • Powiat aleksandrowski
  • Powiat mogileński
  • Powiat lipnowski

Powiat włocławski

Biesiada tylko z Kasztelanem!

Biesiada KasztelańskaKasztelan Jasne Pełne zaprasza na wspólne biesiadowanie do Włocławka. 18 sierpnia na scenie przy Hali OSiR wystąpią: Afromental, Łąki Łan, Tajm, Basta i After Party. Poza świetną muzyką, na odwiedzających czeka również wiele atrakcji: konkursy, niespodzianki, Strefa Food Truck Party i Strefa Chilloutu!
Biesiady Kasztelańskie znane są w regionie od dawna. Poza Włocławkiem imprezy odbywają się też w innych miastach - Płocku i Ciechanowie. Jednak to Włocławek tradycyjnie wieńczy cykl letnich, biesiadnych spotkań. Finał zapowiada się znakomicie! Na scenie wystąpią kultowe zespoły polskiej sceny muzycznej: Afromental („Rock&Rolln’ love”, „Zaufaj”), Łąki Łan („Jammin’”, „Pola Ar”), Tajm („Anioł”, „To co w nas”) Basta („Kocham ten stan”, „Już nie zatańczy dla mnie”) i After Party („Nie daj życiu się”, „Bujaj się”).
Biesiada Kasztelańska - więcej niż muzyka!
Marka Kasztelan, jak nikt inny w regionie, wie, jak zorganizować udaną zabawę. Poza dużą dawką scenicznych emocji na uczestników czeka moc dodatkowych atrakcji. Na terenie imprezy znajdować się będzie Strefa Food Truck Party, oferująca bogate menu. Popularne "restauracje na kółkach” serwują zarówno dania tradycyjne, jak również potrawy kuchni świata. W Strefie Chilloutu zaś będzie można zregenerować siły i zrelaksować się na wygodnych leżakach. Nie zabraknie tu również chłodnych napoi, dobrej muzyki i biesiadnego klimatu.
Konkursy z cennymi nagrodami!
Kasztelan zaprasza na Biesiadę już od godziny 15.00. Pierwsi goście będą mogli wziąć udział w konkursach z cennymi nagrodami - do wygrania wysokiej klasy sprzęt elektroniczny! Ponadto w programie imprezy wiele niespodzianek i atrakcji, których nie można przegapić. Biesiada Kasztelańska we Włocławku to święto regionu i huczny finał cyklu imprez organizowanych przez słynny browar z Sierpca.
Kasztelan Jasne Pełne zaprasza na letnie biesiadowanie!

 

Carlsberg Polska jest jednym z trzech największych graczy na rynku piwa w Polsce. Carlsberg Polska warzy piwa najwyższej jakości, odwołujące się do przyjemnych
i radosnych stron dorosłego stylu życia. Konsumenci mogą wybierać z szerokiej oferty wielokrotnie nagradzanych marek piw takich jak: Carlsberg, Okocim, Harnaś, Karmi, Kasztelan, Somersby, Grimbergen, Bosman oraz Piast. Piwa z grupy Carlsberg Polska warzone są w browarach o wieloletniej tradycji piwowarskiej – w Browarze Okocim
w Brzesku (1845), Browarze Bosman w Szczecinie (1848), i Browarze Kasztelan w Sierpcu. Łączne zatrudnienie w Polsce wynosi ponad 1300 pracowników. Firma promuje odpowiedzialną konsumpcję alkoholu, angażuje swoich pracowników w wolontariat,
na zasadach wzajemnego poszanowania współpracuje ze swoimi partnerami biznesowymi, działa na rzecz obiegu zamkniętego opakowań, a także odpowiedzialnie gospodaruje wodą i energią. Od 2015 roku firma jest dystrybutorem piwa Guinness. Carlsberg Polska jest oddziałem duńskiej firmy Carlsberg działającej od 1847 roku.
Więcej informacji na: www.carlsbergpolska.pl oraz na profilach firmy:
LinkedIn https://www.linkedin.com/company/carlsbergpolska/
Facebooku https://www.facebook.com/CarlsbergPolska/

Brześć Kuj. > Strzały w szkole podstawowej!

Brześć Kuj. > Strzały w szkole podstawowej! Dziś rano były uczeń SP w Brześciu Kuj. wtargnął do budynku szkoły, odpalił petardy hukowe a następnie prawdopodobnie otworzył ogień z broni palnej. Policja póki co nie potwierdza żadnych informacji, nieoficjalnie wiadomo, że dwie lub trzy osoby zostały ranne.

Nie jest do końca pewne, jakiej broni użył napastnik, trwa ustalanie wszelkich okoliczności. Ranna została woźna i co najmniej jedna uczennica, na szczęście stan rannych jest stabilny i nic nie zagraża ich życiu.

Napastnik został obezwładniony i zatrzymany, władze miasta proszą rodziców uczniów SP w Brześciu Kuj. o odbiór dzieci.

Włocławek > Auto uderzyło w ścianę – to i inne zdarzenia drogowe w weekend

Polscy kierowcy mają zwyczaj szukania usprawiedliwienia w każdej sytuacji – a to deszcz, a to słońce – wszystko może zaskoczyć. Niestety nie zawsze pogoda jest dobrą wymówką.Polscy kierowcy mają zwyczaj szukania usprawiedliwienia w każdej sytuacji – a to deszcz, a to słońce – wszystko może zaskoczyć. Niestety nie zawsze pogoda jest dobrą wymówką.

W sobotę na włocławskich drogach zdarzyły się dwa poważne wypadki drogowe. Do pierwszego doszło rano na ul. Św. Antoniego. Na skrzyżowaniu z ul. Stodólną osobowe Audi wbiło się w ścianę budynku mieszkalnego burząc ją. Jak się okazało sprawczynią zdarzenia była 23-letnia kobieta, która straciła panowanie nad samochodem i na skrzyżowaniu pojechała prosto zatrzymując się w ścianie budynku. Kobieta tłumaczyła się, że przyczyną utraty panowania było chwilowe zasłabnięcie. Kobieta trafiła na badania do szpitala, mieszkańcom uszkodzonego domu nic się nie stało.

W tej sytuacji policjanci zmuszeni byli zatrzymać prawo jazdy kobiety i skierowali wniosek o sprawdzenie kwalifikacji ze względu na stan zdrowia.

Polscy kierowcy mają zwyczaj szukania usprawiedliwienia w każdej sytuacji – a to deszcz, a to słońce – wszystko może zaskoczyć. Niestety nie zawsze pogoda jest dobrą wymówką.

Godzinę później doszło do wypadku na obwodnicy Kowala. 34-latek kierujący Citroenem jadąc drogą krajową nr 91 od Włocławka wjechał na skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 265 na czerwonym świetle. Znalazł się tym samym na drodze prawidłowo jadącego Seata i doprowadził do zderzenia z nim. Do szpitala na badania trafiły osoby jadące Seatem. Utrudnienia na drodze trwały dłużej niż porządkowanie po wypadku, bo uszkodzona została sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu. Kwestią ukarania sprawcy zajmie się sąd.

Oczywiście nie mogło zabraknąć także pijanych kierowców. W sobotni poranek na autostradzie A1 pod Lubaniem ciężarówka uderzyła w bariery ochronne. Policjantom interweniującym w tej sprawie wydało się podejrzanie zachowanie kierowcy, więc przebadali go alkomatem. Mężczyzna wydmuchał ponad 2 promile!

W niedzielę rano wpadł 22-latek kierujący Audi, który podczas kontroli na ul. Wiejskiej wydmuchał ponad promil, podobny wynik miało badanie trzeźwości 28-latki prowadzącej Fiata w Kowalu.

Dobra pogoda zachęciła też kilku nieodpowiedzialnych kierujących do szybszej jazdy. Prawo jazdy stracił 35-latek, który jechał ulicą Toruńską we Włocławku skromne 152 km/h oraz 23-latka, która wąską drogą przez Dobrą Wolę pod Włocławkiem pędziła prawie 110 km/h.

Źródło: KMP Włocławek

Włocławek > Sprawa remontu chodnika na moście w prokuraturze

Włocławek > Sprawa remontu chodnika na moście w prokuraturzeJak informuje Miejski Zarząd Usług Komunalnych i Dróg we Włocławku podczas remontu chodnika na moście im. Śmigłego-Rydza we Włocławku mogło dojść do nieprawidłowości. Sprawa jest na tyle poważna, że chodnik został wyłączony z użytkowania a o wszystkim powiadomiono prokuraturę.

MZUKiD zlecił przeprowadzenie ekspertyz, ich wyniki są szokujące. Główne zarzuty dotyczą jakości wykorzystywanych materiałów, które odbiegały od założonych w projekcie oraz niewykonanie prac zgodnie z projektem. Zastosowane zbrojenia i beton mogą nie spełniać wymogów projektu i mieć znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowników mostu. Ekspertyza potwierdziła wcześniejsze podejrzenia Zarządu dotyczące jakości prowadzonych prac remontowych.

Póki co zlecono kolejne ekspertyzy oraz ustalane jest, na ile samowolne zmiany i niedoróbki będą miały wpływ na użytkowanie chodnika.

Źródło i zdjęcie: MZUKiD Włocławek

Włocławek > XV Kiermasz Wielkanocny w Muzeum

Włocławek > XV Kiermasz Wielkanocny w MuzeumW dniu 7 kwietnia br., w godz. od 10.00 do 15.00, w Muzeum Etnograficznym we Włocławku przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 odbywać się będzie XV KIERMASZ WIELKANOCNY.
Tradycyjnie, na dwa tygodnie przed świętami, muzealne przestrzenie wypełnią kolorowe kramy przygotowane przez ok. 50 wystawców, twórców ludowych i rękodzielników m.in. z Włocławka, Aleksandrowa Kujawskiego, Bolimowa, Grębocina, Inowrocławia, Izbicy Kujawskiej, Kowala, Osięcin, Torunia i wielu innych miejscowości. Wszystkie ozdoby ich autorstwa będą oryginalne, niepowtarzalne, wykonane ręcznie.
Na stoiskach pojawią się świąteczne atrybuty: pisanki — gotowane w cebuli i grawerowane, malowane, robione na szydełku, oklejane; palemki — tradycyjne z gałązek wierzby z baziami, borówką, barwinkiem, bukszpanem, obwiązane kolorowymi wstążkami oraz bardziej ozdobne, wykonane z suszonych roślin i bibuły. Pojawią się również baranki z masy solnej, ceramiki, drewna; koszyczki do święconki z wikliny i słomy, serwetki do „święconki”, kartki świąteczne i wiele innych.
Od twórców ludowych można będzie nabyć wysokiej jakości obrusy, bieżniki, serwety i wybrane elementy odświętnych strojów kujawskich oraz wyroby kowalstwa artystycznego i garncarskiego, rzeźby w drewnie o różnorodnej tematyce — od Chrystusa Frasobliwego, Piety, Matki Boskiej Skępskiej, po aniołki, ptaszki. Nie zabraknie stoisk z drewnianymi i szmacianymi zabawkami, biżuterią, deskami kuchennymi i torbami.
Na smakoszy czekać będą stoiska z żywnością: wędlinami — szynkami, pasztetami, kiełbasami, gęsiną; ciastami — babkami, mazurkami, makowcami, sernikami; chlebem, przetworami owocowymi i warzywnymi, miodem (również pitnym) zakwasem na żur, barszcz, ćwikłą, kawą i herbatą.
Dodatkowo, dla najmłodszych Muzeum przygotowało warsztaty plastyczne, a dla wszystkich wystawę okolicznościową „Palmy wielkanocne” wraz z tradycyjnym stołem świątecznym.
BILET WSTĘPU NA IMPREZĘ – 3 zł (Dzieci do lat 7 – wstęp wolny)

Brześć Kuj. > Bus wymusił pierwszeństwo i odjechał

Brześć Kuj. > Bus wymusił pierwszeństwo i odjechałW sobotę na drodze krajowej nr 62 w Pikutkowie (gm. Brześć Kuj.) doszło do wypadku z udziałem skutera i samochodu dostawczego. Policja poszukuje sprawcy zdarzenia.

Do wypadku doszło około godziny 11:30, z ustaleń policji wynika, że ciemny samochód dostawczy wymusił pierwszeństwo na motorowerzyście. 59-latek kierujący motorowerem został zmuszony tym samym do wjazdu do rowu, w wyniku czego odniósł obrażenia i trafił do szpitala. Niestety kierujący dostawczakiem nie zatrzymał się, policja poszukuje więc osoby, które mogły widzieć zdarzenie i są w stanie pomóc w ustaleniu sprawcy.

Dochodzenie prowadzą policjanci z Brześcia Kujawskiego, osoby, które mogą udzielić informacji na temat wypadku mogą kontaktować się pod nr telefonu 54 414 57 70.

Źródło: KMP Włocławek

Włocławek > Kolejna groźna kraksa w Józefowie

Włocławek > Kolejna groźna kraksa w JózefowieW sobotę wczesnym popołudniem doszło do kolejnego groźnego zdarzenia na łuku drogi krajowej nr 62 w Józefowie (gm. Włocławek). Tym razem zderzyły się aż trzy auta.

Kierujący Audi 27-latek jadąc od strony Brześcia Kujawskiego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost na jadącego od Włocławka VW. Oba auta zderzyły się z dużą siłą, cała ta sytuacja zaskoczyła jadącą Kią za VW 45-latkę, kobieta nie była w stanie wyhamować ani ominąć obu aut i uderzyła w tył VW. Do szpitali trafiło aż pięć osób, trzy z Audi i dwie z VW. Przez dłuższy czas droga była w tym miejscu zablokowana.

W sprawie zdarzenia prowadzone jest dochodzenie pod nadzorem prokuratora.

Źródło i zdjęcia: KMP Włocławek

Brześć Kuj. > Wypadek terenówki w Jądrowicach

Brześć Kuj. > Wypadek terenówki w JądrowicachWczoraj wieczorem doszło do makabrycznego wypadku na drodze powiatowej w Jądrowicach (gm. Brześć Kuj.) - samochód terenowy wypadł z drogi i uderzył w kilka drzew.

Póki co nie wiadomo nic o przyczynach zdarzenia, wiadomo jedynie, że kierowca dużej terenówki prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni, odbijał się kolejno od drzew by ostatecznie w jedno z nich uderzyć czołowo. Samochód został bardzo poważnie uszkodzony.

Kierowca samochodu w momencie przybycia służb ratunkowych leżał nieprzytomny poza pojazdem, nie wiadomo, czy wypadł z auta w trakcie wypadku, czy resztkami sił wydostał się z niego. Mężczyzna trafił do szpitala.

Włocławek > Kujawski karnawał

Włocławek > Kujawski karnawałJuż po raz trzydziesty, w niedzielę 3 marca br., mieszkańcy Włocławka obejrzą barwny korowód grup zapustnych, który w tradycyjny sposób akcentuje kończący się karnawał. Przebierańcy wyruszą o godz. 12.00 sprzed Muzeum Etnograficznego przy włocławskich bulwarach.

Kujawskie zapusty, będące fenomen kulturowym w skali kraju, dzięki corocznym imprezom organizowanym przez włocławskie muzeum wzbudzają zainteresowanie. Wynika to z faktu, że w imprezie biorą udział autentyczni przebierańcy, którzy już od tłustego czwartku do wtorku zapustnego odwiedzają mieszkańców swoich wsi i miasteczek. We Włocławku prezentują się zawsze w ostatnią niedzielę karnawału.

Zapustni przebierańcy, odziani w dziwne kostiumy, przysłonięci maskami, niektórzy przebrani za zwierzęta, takie jak: koza, bocian, niedźwiedź i koń zaciekawiają widzów nie tylko swoim wyglądem. Zwracają uwagę także ich niekonwencjonalne zachowania wskazujące na dawny, magiczny sens zapustnych obchodów. Odnajdujemy w nich ukryte pragnienia odpędzenia zimy i przywołania wiosny, zapewnienia sobie dostatku w nadchodzącym cyklu wegetacyjnym ziemi. Najwymowniej obrazuje to postać żywego na umarłym, tj. mężczyzny w masce trzymającego przed sobą kukłę umarłego. Obok wymienionych postaci w zwyczajach zapustnych występują także Żydzi, panna młoda i pan młody, a obok nich figle płata diabeł, a swoim wyglądem straszy śmierć. Grupom zapustnym towarzyszą muzykanci, różni grajkowie, niekiedy całe kapele czy orkiestry dęte. Ich głośna muzyka wspomagana dźwiękami dzwonków, odgłosami trzaskających batów, kłapiących szczęk maszkar zwierzęcych sprawia, że parada jest atrakcyjna dla obserwatorów. Natomiast dla wtajemniczonych to także echa dawnych wierzeń, że wszelkie zło odpędzić można głośnym hałasem. W paradzie włocławskiej dawne ukryte znaczenia ustępują ludyczności i widowiskowości, na której skupiona jest uwaga uczestników imprezy.

W tegorocznym korowodzie udział wezmą grupy z Kaniewa, Lubania (osobno dorośli i młodzież), Śmiłowic, Świętosławia, Wagańca-Śliwkowa, Wichrowic.

Włocławek > Niezwykle tragiczna seria na drogach powiatu

Włocławek > Niezwykle tragiczna seria na drogach powiatuTak tragicznych dni na drogach powiatu włocławskiego mało kto może sobie przypomnieć. Seria śmiertelnych wypadków rozpoczęła się w czwartek, do niedzieli tragiczny bilans to 5 ofiar śmiertelnych.

Tragiczną serię rozpoczęło czwartkowe zderzenie osobówki z ciężarówką na drodze krajowej nr 62 w Józefowie pod Włocławkiem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-latka jadąca osobowym VW w od strony Pikutkowa na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i doprowadziła do zderzenia z ciężarówką jadącą od Włocławka. Auto kobiety odbiło się od ciężarówki u uderzyło w barierę energochłonną przy drodze. Pomimo reanimacji nie udało się uratować 20-latki.

W piątek doszło do aż trzech śmiertelnych wypadków. Około godziny 19.00 na ulicy Stodólnej we Włocławku doszło do potrącenia pieszej. 87-latka weszła przed jadący pojazd w obrębie przejścia dla pieszych. Kobieta trafiła do szpitala, jednak obrażenia okazały się śmiertelne. Póki co nie wiadomo, czy zawiniła potrącona, czy też 68-letni kierujący autem osobowym.

Godzinę później na autostradzie A1 w Dziardonicach pod Kowalem zderzyły się dwa auta osobowe. 35-latek kierujący Suzuki jechał lewym pasem w kierunku Gdańska, w pewnym momencie na swojej drodze zauważył stojący samochód, zaczął hamować i próbował ominąć przeszkodę, ale niestety nieskutecznie. Suzuki uderzyło w tył stojącego z powodu awarii na drodze VW, a ten pchnięty uderzył w bariery energochłonne. W wyniku zderzenia pasażer VW i pasażerka Suzuki trafili do szpitala, niestety następnego dnia 64-latek z VW zmarł.

Włocławek > Niezwykle tragiczna seria na drogach powiatu

Kolejny wypadek miał miejsce w Lubieniu Kuj. na drodze krajowej nr 91. Kierowca ciężarówki z naczepą cofał do posesji przy ulicy 1-go Maja, w pewnym momencie w bok jego samochodu uderzył osobowy Opel jadący od strony Kowala. Obaj kierujący trafili do szpitala, kilka godzin po wypadku zmarł 20-latek kierujący osobówką.

Włocławek > Niezwykle tragiczna seria na drogach powiatu

W sobotę wieczorem na drodze między Choceniem a Śmiłowicami doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. 25-latek kierujący Oplem Signum z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, którym jechał Oplem Astrą 32-latek. Doszło do czołowego zderzenia, w wyniku którego kierujący Astrą poniósł śmierć na miejscu, a jego pasażerowie trafili do szpitala. Ranny został również kierowca Signum, ale nie odniósł poważniejszych obrażeń. Mężczyzna został zatrzymany w areszcie do wyjaśnienia.

Włocławek > Niezwykle tragiczna seria na drogach powiatu

Źródło i zdjęcia: KMP Włocławek

mail: redakcja@info-kujawy.pl

Informacja o ciasteczkach

Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia właściwej realizacji usług. Żadne dane użytkownika nie są gromadzone w innych celach niż statystyczne oraz funkcjonalne. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację plików cookies, ustawienia cookies można zmienić w preferencjach przeglądarki.